6. klassi lõpetamine

Head Vääna Mõisakooli 6. klassi lõpetajad.

Kuus aastat on Vääna Mõisakooli õpetajad andnud endast kõik, et teid harida. Nad on selgitanud, juhtinud tähelepanu, veennud ning kontrollinud teid. Kuus aastat olete pidanud meile tõestama, et olete saanud targemaks ning omandanud teadmised, mis viivad teid elus edasi.

Olete suure töö ja vaevaga rajanud oma hariduse vundamendi, millele ehitada  oma tulevik. Kuid ärge unustage, et tõelised raskused on alles ees. Loodame,  et tänane pidupäev on vaid hetk teie tulevaste saavutuste jadas.

Täna anname teile pidulikult üle 6. klassi lõputunnistused, mis tegelikult ei muuda enam mitte midagi. Kõik, mis sel paberil kirjas, on nüüdseks raiutud kivisse. Kõlab nukralt? Võimalik. Kuid juba septembrist saate taaskord alustada. Teie ellu tulevad uued õpetajad, kes hakkavad endast andma kõik, et teid harida. Nad hakkavad taaskord teile selgitama, juhtima tähelepanu, veenma ning kontrollima.

Moritz Gottlieb Saphir on öelnud „Et oma tarkust tõestada, peab tark inimene rääkima, rumal aga vaikima." Usume, et teil on juba nii mõndagi, mida rääkida, kuid kui peaksite sattuma olukorda, kus kogete teadmatust, siis soovitan lisaks vaikimisele  kuulata.

Kuulake oma vanemaid, õpetajaid, elukogenud ja haritud inimesi, sest nad tahavad teile alati head, sest nad teavad, mida räägivad. Mida tähelepanelikumad kuulajad te olete, seda suurema tõenäosusega avastate, et elu hakkab pakkuma teile aina rohkemaid võimalusi  oma tarkust tõestada.

Ja kui peaksite kahtlema nende öeldus, siis küsige julgelt ning seiske vankumatult oma õiguse eest arutleda ning olla kuuldud. Sest nagu George Bernard Shaw on öelnud, siis „Inimesed annavad meile ainult siis meid huvitavaid teadmisi, kui me neile vastu vaidleme."

Head lapsevanemad, Vääna Mõisakooli töö on teie laste harimisel lõppenud, kuid teie jätkate, olles ka edaspidi need, kellele teie lapsed toetuda saavad. Ka teie lõpetate täna 6 klassi ning jätkate sügisel 7 klassis. Kes rohkem, kes vähem. Tundke rõõmu oma lapse õnnestumistest ja püüdke leida koos lahendus, kui midagi peaks viltu minema. Nad vajavad teie head sõna ja toetust.

Hea õp. Jane, täname Sind selle pühendumuse eest, et olid 6 aastat toeks nendele  nooretele ja ilusatele inimestele. Täname Sind, et pidasid vapralt vastu, sest eeskätt tänu Sinule istuvad nad täna siin ning on valmis järgmisteks väljakutseteks.

Kallid lõpetajad, olgu teie homsed päevad täis põnevaid avastusi ning läbikukkumisi, tuhast tõusmisi ning kõrgeid lende. Vaid siis, kui saate kogeda erinevaid emotsioone, võite julgelt endale kinnitada, et elu on seiklus ning koolist saadud teadmistega on võimalik lisada vürtsi igasse päeva.

Olge hoitud ning kaitstud, kaunist suvevaheaega teile ning mäletage meid. Sest meie mäletame alati Teid.

Heade soovidega!

Vääna Mõisakooli koolipere