Erasmus+ õpiränne Itaaliasse Milanosse 3.-7.02.2020

Erasmus+ õpirände raames sõidavad nüüd esmaspäeval 3.veebruaril kolm 6.klassi õpilast ja üks 5.klassi õpilane Itaaliasse Milanosse, et tutvustada Eesti lastekirjandust ja anda tagasisidet Itaalia klassikalise lasteraamatu Pinocchio kohta. See on jätk juba sügisel toimunud õpirändele Prantsusmaale.

Tegemist on ERASMUS+ KA2 rahvusvahelise koostööprojektiga "Meediapass põhikooliõpilastele: meie meediateekond lasteraamatu kangelasteni Euroopa kirjanduse näitel", mille kestus on 01.09.2019 - 31.08.2021 ning maksumus 29 365 €

Kaheaastase projekti vältel tutvuvad õpilased lastekirjandusega erinevate meediakanalite vahendusel (ajakirjandus, Interneti-uuringuid, raamatud, DVDd, audioraamatud, erinevad IT rakendused). Toimuvad ühised õpitoad videoülekannete vahendusel ning jagatakse oma kirjanduskangelastega seotud õpiprojekte partnerkoolide õpilastega.

Koostööpartneriteks on Inglismaa, Saksamaa, Hispaania, Itaalia, Prantsusmaa ning välisõppekäikudel osaleb kokku 25 II kooliastme õpilast. VMK võõrustab külalisi 2020 a. sügisel (kokku ca 50 partnerkoolide õpilast ja õpetajat). Vääna Mõisakooli poolt juhib projekti sisulist poolt õp. Leena.