Põhjamaade sümfooniaorkestri kontsert "Eriliseks sündinud"

Lumetuisust kooliveerandit alustame kogu kooliperet kaasava muusikalise sündmusega, mille eest täname 6. klassi lapsevanemat Eve Ausmeest. Nimelt saavad kõik õpilased ja õpetajad osaleda 6.01.2017 a. Rahvusvahelise Põhjamaade  Sümfooniaorkestri kontserdil „Erilisena sündinud".

1997. aastal Anu ja Kadri Tali loodud orkestrist on saanud nii kodus kui võõrsil armastatud kollektiiv, mida välisajakirjandus on võrrelnud rokkgrupiga. Anu Tali käe all jätkab orkester maailmalavade muusikaliste leidude, uute sõprade tutvustamist Eesti publikule. Teie ees on fantastilise Rahmaninovi "Rapsoodia Paganini teemale" esitusega maailmakuulus pianist Lukas Vondraček. Antonín Dvořáki legendaarne 9. sümfoonia „Uuest maailmast" tutvustamist ei vaja.

Põhjamaade Sümfoonikud ja „Erilisena Sündinud" -  Anu Tali: „Meie soov on oma muusikaga innustada märkama, mõistma, aitama, panustama, osa võtma nii inimeste muredest kui isiksuste arengust. Juhtida tähelepanu ja tunnustada Eesti teadlaste, õpetlaste, arstide tööd. Suunata nii andekaid kui ka terviserikkega sündinuid, kes igapäevaselt oma elu ja haridustee pärast sõna otseses mõttes võitlevad. Tahame olla „Erilisena sündinud" liikumise juhtlaevaks ja soovime juhtida tähelepanu sellele, et Eesti võimsaim eksport on Eesti aju ehk inimene ja tema isiksus ise. Kohtumiseni kontserdil!"

www.nordicsymphony.com

Kontserte toetab Orkesti Toetusgrupp: „Friends of NSO"

Kontserdi korraldaja MTÜ Hea Muusika Selts