Kontsert

28. septembril esinesid  Vääna Mõisakooli kooliperele Eesti Interpreetide Liidu liikmed, pakkudes imelist muusikalist elamust nii õpilastele, kui ka õpetajatele.

Diana Liiv (klaveril), kes on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii soolo- kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil "Music without limits" Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on töötanud klaveriõpetajana Lexingtoni Muusikakoolis USA-s (1996–1997) ning 2011. aastal kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dirigeerimisosakonnas.

Arvo Leibur (viiul), kes  on õppinud Tartu lastemuusikakoolis, Tallinna Muusikakeskkoolis ja Moskva Konservatooriumis, ning töötanud Kuopio Konservatooriumis ja kammerorkestris New Sinfonietta Amsterdam. Aastast 1995. on ta orkestri Holland Symfonia ja alates 2001 ERSO kontsertmeister. 2011. aastast on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud. Aastal 2005 pälvis Arvo Leibur Eesti Muusikanõukogu aastapreemia silmapaistva solistitegevuse ja ERSO kõlapildi kujundamise eest, aastast 2008 on Hollandi Kuningriigi poolt väljaantava Oranje-Nassau ordeni kavaler.

Johanna Vahermägi (vioola), kelle muusikaõpinguid said alguse 6-aastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Tiiu Peäske viiuliklassis. Alates 2000. aastast alustas ta vioolaõpinguid, lõpetades Tallinna Muusikakeskkooli 2007 aastal kiitusega. Ta on ennast täiendanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õp. Viljar Kuuse klassis, Centro Internacional de Excelenica de Cuerda instituudis Hispaanias (2008–2010) ning omandanud bakalureusekraadi Aragoni Kõrgemas Muusikakonservatooriumis (Conservatorio Superior de Música de Aragón, Hispaania) prof. Avri Levitani klassis ning magistrikraadi Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias prof. Roi Shiloahi õpilasena.

Aare Tammesalu (tšello), kes õppis tšellomängu Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri ning Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Ivo Juuli ja Toomas Velmeti juures. Hiljem täiendas ta end Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris Peeter Paemurru juhendamisel. 1987. aastal sai ta vabariiklikul keelpillimängijate konkursil II preemia. Aare Tammesalu on andnud soolokontserte Eestis ja Soomes ning esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestri, Eesti Rahvusmeeskoori, Pärnu Linnaorkestri ja Kotka Linnaorkestri (Soome) solistina. Ta kuulub mitmesse kammeransamblisse (Reval Ensemble, Tobiase Keelpillikvartett, Resonabilis) ning teeb koostööd paljude eesti interpreetidega. Aare Tammesalu on olnud Lepo Sumera, Eino Tambergi, Toivo Tulevi, Giovanni Bonato jt heliloojate teoste esmaesitaja.

Esitlusele tulid Pavel  Karmanovi „Cambridge Music", Arvo Pärdi „Peegel peeglis" ning Erkki-Sven Tüüri „Pühendus" ja „Tuletornid"

Koolipere tänab imelise kontsertelamuse eest!