Pokukool või eelkool?

Ehtsaid pokusid on seni teadaolevalt märganud vaid üks Võrumaa kunstnik ja veel mõned tähelepanelikud Eesti Looduse lugejad. Taimeteadlased on pokudega suhelnud küll juba ammustest aegadest, aga ei ole samuti ära tundnud, et need just pokud on. Eesti niiskeid ja märgi niite ning madalsoid asustavate pokude välimus oleneb peamiselt aastaajast. Suvel on pokud kaharapäised ja muide rohelist tooni juustega. Talveks saavad neist longusjuukselised linalakad, kes enamasti kannavad valget baretti. Kevadel võivad pokud esineda siilisoenguga või šokeerida nudipäisusega :)  Sellel sügisel alustasid Vääna Mõisakooli  eelkoolis (loe: pokukoolis) tubli ports rõõmsaid pokusid oma haridusteed, et siis 2018 aasta septembris juba 1. klassi õpilase tiitlile kandideerida. Siinjuures kinnitame, et linalakkasid on siiski vähem, kui teadlased välja pakkusid, kuid selle eest oleme avastanud nende võimekuse usinalt õppetöös osaleda :)