Tunniplaan

        Stuudium

        Menüü

        Koolibuss

        Koolivorm

 

                                                                                  

 

Erasmus

EEA Grants

EV100 sünnipäevanädala toimetused

Esmaspäev, 19.02

Eesti Vabariigi sünnipäevanädal algas meie koolis Eesti heliloojate muusikaga. Kuulsime nii Rasmus Puuri, Heino Elleri kui ka Ester Mägi loomingut. Meile esines selle aasta Klassikatähtede osaline Linda-Anette Verte. Tegu on noore andeka 25-aastase neiuga, kes leidis oma kutsumuse juba nelja-aastaselt. Linda-Anette mängib 18. sajandil Napolis valmistatud Joseph Gagliano viiulil, mille Pillifond andekale muusikule kasutada andis. Neiu töötab möödunud hooajast alates Vanemuise sümfooniaorkestris kontsertmeistrina, käsil on magistriõpingud Sibeliuse Akadeemias. Osalenud on ta paljudel konkurssidel ja saavutanud auhinnalisi kohti nii Eestis kui ka välismaal. Klaveril saatis Linda-Anettet ema Karin Suss. Palju edu Sulle meie mõisakooli pere poolt!

Loe rohkem ERRi lehelt
Vaata minikontserti meie kooli Facebooki lehelt.

Teise tunni ajal tuli meile külla Eesti ajakirjanik ja poliitik Liina Kersna. Liina eestvedamisel moodustati meie kooli õpilastest kuus fraktsiooni, kes võtsid arutluse alla just neile olulised teemad nagu koolipäeva hilisem algus nt kell 9.30 või hoopis see, et koolipäevad oleks ülepäeviti. Kui esimene idee kiideti suurte häälteenamusega heaks, siis nt viimane heakskiitu enamuse poolt ei pälvinud. Oli igati meeleolukas, argumenteeritud ja eluline kohtumine. Aitäh Liinale ka kingituse eest - peagi on meie kooli lipuvardas lehvimas uus Vabariigi lipp.

Vaata kohtumisest pilte meie kooli Facebooki lehelt. Postituse kommentaaride alt leiate ka ühe grupi muudatusettepanekust video, mis suurte häälteenamusega heaks kiideti. 
Liina kokkuvõtet tänasest kohtumisest saate lugeda tema Facebooki lehelt

Teisipäev, 20.02

Meil oli suur rõõm teisipäeval kohtuda Päästeameti esindaja Priit Laosega! Priit rääkis meile päästjate töö argipäevast ning sellest, kuidas saame ise ennetavalt käituda, et meie elu ja keskkond turvaline oleks. Samuti pani ta meid mõtlema sellele, kas kodust lahkudes on meie kodumasinad vooluvõrku ühendatud või kas õhtul magama minnes paneme telefoni padja alla laadima. Saime ka teada seda, et pritsumeeste (nagu nad endid ise nimetavad) riided ja varustus kaalub sama palju kui nt mõni teise klassi õpilane ning miks kassid võivad auto alla ja mootori vahele pugeda. Aitäh, et panid meid mõtlema sellele, kuidas saaksime ise tagada enda kui ka teiste turvalisuse!

Vaata kohtumisest pilte meie kooli Facebooki lehelt

Kolmapäev, 21.02

Kristo Palsi teame kaitseväe allohvitseri, missioonisõduri kui ka Tabasalu Ühisgümnaasiumi riigikaitseõpetuse õpetajana. Meiega kohtumisele oli Kristo kaasa võtnud nii tankitõrjerelvad, mis lasevad 300m kaugusele kui ka õppegranaadid, mida meie õpilased said omal käel heita. Idee poolest on õppegranaat täpselt nagu päris - sütik, kaal ja väljanägemine on sel täpselt nagu tavalisel granaadil, kuid niivõrd ohutu, et käes hoides ei tekitaks see inimesele vigastusi (jah, pauku aga küll). Samuti saime teada, et riigi kaitsmiseks on vaja nii tahet, väljaõpet, ajateenijaid, kaitseväge, vabatahtlike kui ka liitlasi. See oli küll väga praktiline kohtumine, me väga täname!

Vaata meie kohtumisest pisikest videoklippi kooli Facebooki lehelt.

Neljapäev, 22.02

Seoses lennugraafiku muutumisega kahjuks Kadri Tali meile sellel korral külla ei jõudnud, kuid see eest puhusime me juttu näitleja Anti Reinthaliga. Anti on meile tuttav lastesaatest "Buratino tegutseb jälle" kus ta mängib Pierrot ja filmist "Nimed marmortahvlil", kuid lisaks sellele töötab ta ka produtsendina. Kohtumine oli väga põnev, sest külalise eestvedamisel saime teha meeskonnatööd ning mõelda filmidele ja saadetele, mida tahaksime televisoonis (rohkem) näha. Kes teab, võib-olla mõni meie soovidest on peagi teleekraanil. Aitäh, et lennutasid meie loovust ja innustasid suurelt mõtlema!

Vaata tänasest kohtumisest pilte kooli Facebooki lehelt.

Lisaks jõudsime me mõisaperega tantsida Kaera-Jaani. Vahva video leiad samuti meie kooli Facebooki lehelt.

Öölaulu- ja tantsupidu lõpetas meie päeva. Tegu oli kolmandat korda toimuva kogukonna sündmusega Vääna Mõisakoolis, millega hoitakse elus ja au sees isamaalisi laule nii lähi- kui ka kaugest minevikust ning tantsitakse ühises tantsuringis Eestile iseloomulikke folkloorseid ja kaasaegseid tantse. Öölaulu- ja tantsupeol laulsid ja tantsisid mõisakooli õpilased ja töötajad ning ühisesse laulu- ja tantsuringi oli kaasatud ka kohalviibivad kogukonnaliikmed. Kõik said kaasa laulda isamaalisi laule ning jalga keerutada pärimusmuusika saatel.

Tahame väga tänada muusikalise saate eest kapelli Möllav meri, Tabasalu Muusikakooli Puhkpilliorkestrit ja dirigenti Valdo Rüütelmaad ning Mariko Männat. Samuti jagub tänusõnu Vääna Mõisakooli Sihtasutusele, kes üllats meid õhtu lõpus uhke ilutulestikuga.

Sündmuse Facebooki lehelt leiate toimunust eimesed pildigaleriid. 

Meie Öölaulu- ja tantsupidu on vormistatud ka kingitusena EV100 ametlikul kodulehel.

Reede, 23.02

Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks pühendatud nädala võtab kenasti kokku meie tänane aktus, mille avas Harku vallavanem Erik Sandla. Aitäh kaunite sõnade ja mõtete eest! 

Vaata meie aktuse pilte kooli Facebooki lehelt. Samuti on sealt leitav ka väike video sellest, mis meie kooli õpilaste meelest on kõige ilusam eesti keelne sõna või mis meenub sõnaga Eesti. Samuti arutlevad nad teemal, kuidas Eesti elu veel paremaks saaks muuta.

Täname veelkord kõiki meie selle nädala külalisi ja kooli hoolekogu liikmeid, kes teid meie juurde juhatasid. On olnud mitmekülgne, inspireeriv ja rikastav nädal! 

Ilusat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva!