Nägemiskontroll

Lions klubi Tabasalu koos Eesti Lions ja Leo klubidega on alustanud koostöös Pere Optika ning Eesti Lasterikaste Perede Liiduga projekti "Silmad on südame aken", mille eesmärgiks on tõsta laste teadvust silmade tervishoiu kohta ning viia koolides läbi silmakontrolle, et tagada igale Eesti lapsele hea nägemine!

Silmade tervise eest hoolitsemine on väga oluline, kuna laps omandab 80% oma teadmisest visuaalsel teel. Lions klubid soovivad anda oma panuse, et kõigil kooliteed alustanud lastel oleks võimalik silmi kontrollida ning vanemad ei peaks selle pärast muretsema. Selgelt nägev silm märkab detaile, mis aitavad arendada keskendusmisoskust ja uudishimu! Üheskoos tahetakse kinkida rohkematele lastele terava nägemise, et neil oleks lihtsam õppimisele, sportimisele ja oma hobidele keskenduda.

Eelnevaga seoses külastab 2.-3. mail Vääna Mõisakooli Tabasalu Lions Klubi eestvedamisel silmaarst, kes kontrollib Vääna Mõisakooli laste ja õpilaste nägemist. Nägemiskontroll on õpilastele tasuta.

Kõikidele nägemiskontrollis osalenud lastele antakse koju kaasa kirjalik tagasiside.

Palume lapsevanematel, kes ei soovi, et nende laste nägemist kontrollitakse, anda sellest teada oma lapse klassijuhatajale hiljemalt 16. aprilliks.