Vääna Mõisakooli õpetajad Ugala teatrilaval tantsimas

Õpetajate tantsulust näitab, et lisaks igapäeva tööle ammutatakse energiat ja rõõmu just ühistest treeningtundidest ning esinemisest erinevates Eestimaa paikades. Ka sel aastal käisime oma koostegemise ja –olemise rõõmu teistele näitamas.

Vääna Mõisakooli naisrühm osales 21. aprillil 2018 Viljandis Õpetajate rahvatantsurühmade XX festivalil. Õpetajate tantsufestivalil osalesime  teist korda ja loodame, et traditsioon jätkub veel pikalt. Sel korral olid võõrustajateks Viljandi Paalalinna Gümnaasiumi naisrühm „Kelluke" ja nende tubli ning tegus juhendaja Maie Tammemäe.

Oma rahvakultuuri vastu suunatud huvi oli Ugala teatrisse kokku tulnud näitama 19 õpetajate rahvatantsurühma üle Eesti. Festivali tunnusteema „Eesti 100 meie tantsudes" annab edasi meie tantsuajalugu. Festivalil esitas iga rühm ühe tantsu oma repertuaarist. Meie, Vääna naisrühma tantsijad, olime selgeks õppinud Andre Laine seatud tantsu „Vihmaloits".

Festivali päeva jooksul jõudsid rühmad osaleda veel mitmes erinevas töötoas. Vääna õpetajad said ringi liikuda Ugala teatri lavatagustes ruumides ja teha tutvust teatri elu köögipoolega.

Anne Änilane

Svea Sokka