Projekt "Silmad on südame aken"

Nägemismeel on ümbritseva maailma tajumise üks põhiviise. Meie silmad reageerivad valgusele ja muudavad nähtu ajule töödeldavaks ja mõistetavaks. Piisav nägemisteravus on hädavajalik nii koolis kui ka lasteaias hakkamasaamiseks, hobidega tegelemiseks ja igapäevastes toimetustes osalemiseks. Seega on silmade tervise eest hoolitsemine väga oluline, kuna meie lapsed omandavad 80% oma teadmisest visuaalsel teel ning selgelt nägev silm märkab detaile, mis aitavad arendada keskendumisvõimet ja uudishimu!

Et tagada igale meie lapsele hea nägemine, alustasid Lions klubi Tabasalu koos Eesti Lions ja Leo klubidega koostöös Pere Optika ning Eesti Lasterikaste Perede Liiduga projekti "Silmad on südame aken", mille eesmärgiks oli tõsta laste teadvust silmade tervishoiu kohta.

Oleme tänulikud Tabasalu Lions Klubile ning optometristile Iveta Vakrõõm, kes kahe päeva jooksul kontrollis ära kõigi meie laste silmad ning iga laps sai ka personaalse tagasiside oma silmade tervisliku seisundi kohta, mis paberkandjal ka lapsevanemani jõudis.

Usume, et projektis osalemine andis meile võimaluse kinkida lastele terav nägemine, et neil oleks lihtsam õppimisele, sportimisele ja oma hobidele keskenduda!