Tunniplaan

        Stuudium

        Menüü

        Koolibuss

        Koolivorm

 

                                                                                  

 

Erasmus

EEA Grants

XII vabariiklik koolinoorte rahvatantsufestival Paides

5.-6. mail toimus Paides XII Koolinoorte rahvatantsufestival „Rahvatants paneb silmad särama", kus Harku valda esindasid Vääna Mõisakooli tantsulapsed. Esinemas käisid 2. klassi lapsed õpetaja Anne juhendamisel ja „TõnnidMannid" õpetaja Svea juhendamisel. Kokku oli festivalil 900 tantsijat.

Kontserdid toimusid kahel päeval: üks Paide Muusika- ja Teatrimajas ning teine Paide Vallimäel, kus kõik rühmad esitasid kummalgi päeval ühe tantsu. Kui teiste rühmade tantsuviisid tulid helikandjalt, siis meie poisid-tüdrukud tantsisid elava muusika saatel. Tantsuviisid kõlasid akordioni, kahe viiuli ja rütmipillide esituses. Pühapäeval toimus ka meeleolukas rongkäik. Vääna Mõisakooli laste marssimisel oli toeks pillimäng ning laste endi kõlav lauluhääl. Kogu Paide rahvas sai kuulda, et kohal on Vääna Mõisakool. Lisaks tantsulustile oli laste võimalus osaleda erinevates õpitubades. Nii said meie lapsed osa meisterdamise ja joonistamise tegevustest ning staadionil toimunud tuletõrjeolümpiast, mis oli väga õpetlik ja kaasahaarav.

Tantsuõpetajaid koolitati mentor Andi Einaste käe all jälgima ja järgima tantsujuhi ja tantsija eetikat. Läbi sai arutatud nii treeningtunni, esinemis - ja suhtlemiseetika kui ka ajakasutuse ja riietumise eetika.

Vääna Mõisakool osales festivalil juba viiendat korda. Plaan järgmiseks aastaks on tehtud ning vaim juba praegu valmis.

Vahvad pildid sündmusest on leitavad meie kooli Facebooki lehel.