Meie pere salaretseptid

Söögitegemine on ülioluline ja üks tänamatu töö - valmistasid mitmekülgse ja tervislikku toidu ning siis teatab üks või teine pereliige, et see talle küll ei maitse…Köök on musti nõusid täis ja 4-5 tunni pärast vaatab pere taas näljaste nägudega Sulle otsa. Kõik algab otsast peale… :)
Kui pea tühi, lähevad loosi lemmikretseptid, mille puhul teame, et see toit maitseb sõltumata vanusest ja ilmast ning pärast limpsitakse puhtaks sõrmed ja vaat, et taldrikudki.

Kutsun teid jagama OMA PERE SALAJASI RETSEPTE Vääna Mõisakooli koolikokaga, et ka teie pere lemmiktoidud jõuaksid Vääna Mõisakooli menüüsse. Jagame oma nippe, ideid, kuidas traditsioonilisi/mitte-traditsioonilisi toite veelgi maitsvamaks, nüansirikkamaks, toitvamaks muuta. On see siis lõunasöögiks, magustoiduks või ooteks sobilik toit.

Palun saatke oma retseptid täpsete valmistamisjuhistega mulle meilile julika.leppik@gmail.com. Jagan neid omakorda edasi koolikokaga ja huvi korral ka teiste lastevanematega.

Üleskutse tingimuseks oleks, et toitu oleks võimalik kooli söökla kitsikustes tingimustes valmistada korraga 130 lapsele  + õpetajatele, ajapiiranguga ca 2-3h. Eelarvepiiranguga 1€ lõuna/ 0,90€ oode per laps. Oluline on, et mett ja/või pähkleid sisaldavates toitudes on võimalik toidust võtta osaportsjoneid enne mee või pähklite lisamist, sest meil on mee ja/või pähkliallergiaga lapsi koolis, lasteaias.

Vastavalt retseptide saabumisele ja sobivusele, lisab koolikokk Kaja toidud jooksvalt koolimenüüsse märkega nt Morrise ema kotletid, Markuse isa kartulipuder, Karli isa kanapirukas jne. Lastelt positiivse tagasiside saanud toidud jäävad stabiilselt edasi Vääna Mõisakooli menüüsse.

HOOGSAT KAASALÖÖMIST!

Parimate tervitustega,