Isadepäeva tähistamine

10. novembril toimus Vääna Mõisakoolis pidulik isadepäeva kontsert, mille lõimisime lõppeva merekultuuriaasta teemaga. Just seetõttu otsustasime pakkuda meeleoluka ülevaate meie kõigi poolt armsaks saanud mereteemalistest lauludest, tantsudest ja lühinäidentidest. Samuti said isad panna oma häälepaelad proovile kaasahaaravas kooslaulmises, mis mõjus kohati miniatuurse laulupeona. Piduliku õhtu riietuski oli valitud merega sobivates toonide – sinine ja valge, mis tuli ilmekalt välja sinivalge-triibuliste meremehesärkide rohkusega nii laste, õpetajate kui ka vanemate seljas.

Oli suur rõõm näha sedavõrd paljusid isasid, vanaisasid, vendi ja ehk ka onusidki Vääna tall-tõllakuuris nende auks korraldatud üritusel osalemas. Kuivõrd merekultuuriaasta üheks eesmärgiks oli osutada tähelepanu merega seotud traditsioonidele, siis haakusid isadepäeva ja mere temaatika suurepäraselt – on ju meespool ajast aega olnud seotud merega.

Soovisime oma isadele ja vanaisadele näidata, et väärtustame kõrgelt nende armastust, hoolt ja  pingutusi toimetada mitmel erineval rindel. Teame, et tihtipeale on me ootused isadele lausa mõõtmatud, milledele vastamine eeldab neilt aina rohkem ajaressurssi niigi pööraselt kiires argi- ja tööelus. Vääna Mõisakooli koolipere soovib omaltpoolt öelda meie meestele, isadele ja poegadele, nii täna, aga tegelikult iga päev, et koos oma lastega nägid nad kõige targemad, paremad ja mehelikumad välja.  Oleme rõõmsad, et maailma parimate isade lapsed ja lapselapsed õpivad just Vääna Mõisakoolis.

Kontserdi õnnestumisele aitasid kaasa muusikaõpetaja Katrin Järvlepp, näidendeid seadnud õpetaja Leena Valend, huvijuht Liina Ergma, tantsuõpetajad Svea Sokka ja Anne Änilane ning kahemehebänd koosseisus Margus Kulden ja Peeter Ott. Samuti andis oma panuse toimekas majakavaht, kes hoolitses selle eest, et esinejad õigeaegselt lavale jõuaksid ning isade hääepaelad ühislaulmiseks valla pääseksid.