Mängujuhtide koolitus

Laupäeval, 26.01.2019 lõppes Vääna Mõisakoolis kooli hoolekogu eestvedamisel korraldatud kahepäevane Mängujuhtide koolitus.

Suur-suur aitäh kõigile, kes toetasid ja kaasa tulid mõttega korraldada Harku valla pisikeste koolide ühine Mängujuhtide koolitus! Täna teame, et lapsed neljast erinevast koolist mahuvad suurepäraselt ühe katuse alla ja teevad suurepärast koostööd! Ja ootavad juba järgmist ühist üritust:)

Suur-suur aitäh lastele, kes sisutiheda ja intensiivse koolituse vapralt vastu pidasid. Mängujuhtide koolitus ei olnud lastele vaid uute liikumismängude õppimine, vaid ka sisutihe ja põhjalik analüüs, arutelu milline üks hea mängujuht olema peab (julge, sõbralik, arvestav, loov, ohutuse tagamine, julgustav jne), millised on vaimsed (solvamine, narrimine, mõnitamine, reeglite eiramine, tülid/erimeelsused, kohustuslik/vabatahtlik mängimine) ja füüsilised riskid (ruumi suurus, teravad nurgad, libe põrand, ebasobiv riietus jne) mängude korraldamisel, milline on üks hea ja kaasahaarav liikumismäng ja kuidas seda kõike oma koolis ka reaalselt ellu rakendada (millistel aegadel mänge korraldatatakse, kes korraldab, milliseid mänge korraldatakse).

Suur-suur aitäh Tartu Ülikooli Liikumislabori koolitajatele Liisile, Markile ja Kristile väga professionaalse ja sisutiheda koolituse eest.

Suur-suur aitäh Vääna Mõisakooli kokale Kajale, kes hoidis laste kõhud täis ja energiast pakatavad (olgu öeldud, et koolituse kokkuvõtvas ringis ütles nii mõnigi laps, et võtab mälestusena kaasa lisaks uutele mängudele, sõpradele kaasa ka imemaitsva pikapoisi või frikadellisupi:)

Suur-suur aitäh Muraste kooli huvijuhile Katrinile, Vääna-Jõesuu Kooli direktorile Eddile ja Vääna Mõisakooli hoolekoguliikmele Kristile, kes aitasid lapsi jooksvalt ja ka valvata ööbimisel.

Loodan, et antud üritus andis meile kõigile julguse ja tõuke 4-kooli ühisüritusi veelgi korraldada.
Parimate tervitustega,

Vääna Mõisakooli hoolekogu nimel,