Meie kool on osalenud/osaleb järgmistes projektides

2018 aastal taotles kool lasteaiale HITSAlt toetust ProgeTiiger taotlusvoorus digivahendite soetamiseks. Täpsema ülevaate seadmete kasutamise ning lõimimise kohta VMK lasteaia õppekavaga saab tutvuda siin.

2018 aastal taotlesime PRIAlt edukalt lasteaiale toetust kaasava hariduse projektile, mille eesmärgiks oli suurendada laste puu- ja köögivilja ning piima ja piimatoodete tarbimist, edendades ja kujundades seeläbi laste tervislikke toitumisharjumusi ning tõstes laste teadlikkust põllumajandus- ja toidusektorist.

Samm-sammult õppeprogramm on tõenduspõhine programm, mille eesmärgiks on toetada laste sotsiaalsete oskuste arengut, õpetades neile empaatiat, tunnetega toimetulekut ja probleemide lahendamise olulisi samme. Tegemist on ennetusprogrammiga, mida rakendatakse tervele lastegrupile, mitte ainult kindlale sihtrühmale.

Sihtasutus Noored Kooli (NK) loodi 2006. aastal Heateo Sihtasutuse ja Swedbank poolt. NK on selle aja jooksul Eesti haridusse juurde toonud üle 145 mitmekülgse taustaga motiveeritud ja tegusa inimese, kes on NK programmi vältel töötanud selle nimel, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse, mis tagab talle võimalikult laiad valikud elus. Vääna Mõisakool liitus projektiga 2017/2018 õppeaastal.

2017/2018 õppeaasta

Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja INNOVE vahendusel rahastatud projekt "Grupiprotsessi juhtimine, kasutades suhtlusoskusi ja sotsiomeetrilisi tegevusi" (meede: „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid")

Projekti kokkuvõte

2016/2017 õppeaasta

Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja INNOVE vahendusel rahastatud projekt "Koolimeeskonna digipädevuse arendamine" (meede: „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid")

Projekti kokkuvõte

2019 - 2021

ERASMUS+ KA2 projekt ""Meediapass põhikooliõpilastele: meie meediateekond lasteraamatu kangelasteni Euroopa kirjanduse näitel" ülevaade. 01.09.2019 - 31.08.2021, maksumus 29 365 €

2019 - 2021

ERASMUS+ KA1 projekti "Koostööl põhineva projektõppe rakendamine õppe- ja kasvatustöös"  ülevaade ja tegevuskava (2019-2021) Projekti kestus 01.09.2019 - 31.08.2021, maksumus 23 290 €

2015 - 2017

ERASMUS+ projekti  "Õpilase individuaalsuse märkamine ning arendamine õppe- ja kasvatustöös" ülevaade

2014 - 2015

ERASMUS+ projekti „Õpikeskkond õpilase arengu kujundamisel" ülevaade

Uuringu "Õpirände mõju ja jätkusuutlikkus" tulemused  (SA Archimedes ja TLÜ ühiskonnateadiste instituut)

* Õuesõppe meetodid, Jane Tähka

* IKT vahendid ja rakendused õppetöös, Svea Sokka

* Muusikaõpetajate kongress, Katrin Järvlepp

Õpetajate kogemused  ja tagsiside seoses projektiga "Õpilase individuaalne märkamine ja arendamine õppe- ja kasvatustöös"

Special Needs and Inclusive Learning (Helen Veikar)

Inklusion in Italien – Schule und Lernen in Südtirol/Alto Adige (Katrin Järvlepp)

Teaching creativity in schools, inspired by Edward de Bono (Gled Airiin Saarso)

Vitamin C Boosts Education (Tanja Espe)

Individualized Learning in Swedish Schools (Leena Valend ja Anne Änilane)

Finnish Lessons for European Schools (Virge Valdi)

Game Based Learning (Liina Ergma)

Inclusive education: Tackling with classroom diversity and early leaving school (Jane Tähka)

Varajane õpingute katkestamine – Early School Leaving (ESL) (Tanja Espe)

Meditation techniques in the classroom For teachers working with children aged 4-14, (Svea Sokka)

Experience Italy: language, cultural and food in Calabria region, (Heli Rannik)

Geeks on Wheels

Geeks on Wheels projekti käigus käivad noorteorganisatsiooni Microsoft User Group liikmed mööda Eestit ning jagavad oma teadmisi ja vaimustust IT vastu. Projekt on keskendunud eelkõige Eesti väiksemate asulate koolidele. Ühe tuuriga külastatakse nädala jooksul kuut kooli ning tutvustatakse kõige uuemat ja vingemat tehnoloogiat - tahvelarvuteid, nutikellasid, virtuaalreaalsust ning palju muud. Projekt on olnud väga edukas ning siiani on teadmisi jagatud juba üle 6000 õpilasele. Geeks on Wheels projekt loodi Microsoft Student Partnerite poolt ning organisatisooni MUG.ee liikmete poolt, mis ühendab aktiivseid tehnoloogiahuvilisi noori ning Microsofti.

Kaitse end ja aita teist

KEAT on mõeldud Eestimaa koolide 6. klasside õpilastele. Laagris pannakse maakondade esindusvõistkonnad proovile vee-, tule- ja liiklusohutuse, esmaabi, orienteerumise, tsiviilkaitse, politsei ning tervise valdkondades - ikka selleks, et noored oleksid julgemad ja teadlikumad käitumaks vastavalt ohuolukorrale.

Keskkonnainvesteeringute keskuse toetusel rikastame loodusõpet õppekäikudega. Väljasõidud pakuvad õpilastele mitmekesist looduskeskkonda, kaasaegseid õpimeetodeid ning ehedaid elamusi.

Harjumaa looduskeskuste õppeprogrammid 2016/2017

VMK õuesõppe retked 2017/2018

Vääna MK Silma Õpikojas 2019 kevadel. Vaata pilte meie FB lehel!

Turvaline kool

Tegus ja nägus mõisakool

Muraste koolimaja istumisaluste kudumise projekt

Pärandivaderid: koolinoored kultuuripärandit hoidmas