Külakojaga toimub tihe koostöö. Lapsed ja õpilased osalevad skaudiringis, viibivad vabal ajal külakojas. Osa võetakse ka seal korraldatavatest päevalaagritest jm üritustest.

Vääna mõisa kontserdid vahendusel saab nautida head muusikat erinevatelt esitajatelt

Vääna raamatukogu

Lapsed, õpilased ja Vääna Mõisakooli personal kasutavad raamatukogu teenuseid.

Mõisakoolide ühenduse liikmena võtab Vääna kool juba aastaid osa projektist „Unustatud mõisad", päeviku- ja kalendriprojektist. Mõisakoolide riikliku programmi kaudu on rahastatud mitmeid Vääna mõisa restaureerimis- ja ehitustöid.

Muusikakooliga on toimunud pikaajaline koostöö alates muusikakooli loomisest. Muusikakooli tunnid Vääna lastele toimuvad suures osas Vääna   Mõisakooli ruumides. Muusikakooli puhkpilliorkestris mängivad nii praegused kui ka endised Vääna Mõisakooli õpilased.

Harku valla NoorsootöökEskus

Lapsed ja õpilased võtavad noorsootöökeskuse kaudu osa erinevatest teemapäevadest, võistlustest, konkurssidest, noortelaagritest.

Koostöös Muraste Looduskooliga osaleme erinevates projektides. Sel õppeaastal uurime tiigielu.

Muraste külaseltsiga oleme teinud koostööd erinevate ürituste korraldamisel ja Muraste koolimaja aatriumi vaipade kudumisel.

Koos Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumiga on käimas muuseumide ja koolide külastusmäng "Helisev Eestimaa". Kultuuripärandite otsimisel saab tutvuda Eestimaa erinevate kaunite paikadega ning võita toredaid auhindu.

Koostöös MTÜ RuaCrew-ga oleme saanud tugiteenuseid oma õpilastele.