Hiiumaa ringreisil

5.-6. juunil käis Vääna Mõisakooli 6. klass avastamas Hiiumaad. Ilmaga läks meie jaoks traditsiooniliselt – esimesel päeval kõvasti vihma, teisel kõvasti päikest. Ekskursiooni käigus tehti ringi peale tervele Hiiumaale ja fantastilise giidi (Inna Lepik) juttude põhjal said nad teada, mis on pitsu, muku, kohvilähker ja odratolgus ning millega said hakkama vanad hiidlased ning Ungru krahv. Üle said vaadatud nii Kõpu tuletorn kui ka Suuremõisa mõis. Nende vahele mahtus hulgaliselt põnevaid, ilusaid ja omapäraseid külastuspaiku. Eriti tore oli joosta maa-alustes vana patarei käikudes ja kollitada klassikaaslasi labürint-majas Eiffeli torni koopia kõrval. Suviseks lugemissoovituseks said lapsed Voldemar Panso „Naljakas inimene", mille ta kirjutas Kassaris suvitades ja sealse tuntud lõuapooliku Anna ning teiste kohalike inimestega suheldes. Võib öelda, et see oli üks väärt reis, mis liitis neid omavahel veel tihedamaks ja sõbralikumaks pundiks.

Rohkem pilte meie FB lehel