Kontsert "Muusikaõhtu mõisas"

Taaskord toimub koostöös SA Vääna Mõis 12. novembril 2016. a kell 16.00 Vääna mõisas traditsiooniline kontsert "Muusikaõhtu mõisas".

Sel aastal esineb Helin-Mari Arderi trio kavaga "Sügis on sügavik". Piletid on saadaval piletilevi  kaudu.

Väike tutvustus esinejatelt:

Helin-Mari Arder - laul

Teet Raik - kitarr, trompet

Ara Yaralyan - kontrabass

Helin-Mari Arder on enim tuntud bossa nova ja eestikeelse muusika lauljana. Viimaste aastate jooksul on ta lisaks jazzmuusika tõlgendamisele kirjutanud muusikat armastatud eesti luuletajate tekstidele (Eeva Park, Ott Arder, Olivia Saar, Leelo Tungal, Ilona Laaman jt), samuti enda sõnadele.

Sügisese pealkirjaga kontserdi nimi on laenatud luuletaja Eeva Pargilt, kelle tekstidele Helin-Mari on viimastel aastatel rohkemgi kui plaaditäie laule kirjutanud. 2014. aastal said Eeva Pargi luule ja Helin-Mari muusika kokku ka samade kaante vahel - luuleraamatuna "Oda jälg õhus" ning heliplaadina "Öö valgus". Plaat sai esile tõstetud Muusikaauhindade žürii poolt, olles üks aasta jazzalbumi nominentidest.

Kontserdil kõlavad peamiselt vanemad ja uuemad eestikeelsed lood Helin-Mari repertuaarist, sekka ka mõned armastatud laulud mujalt maailmast. Helin-Mari saatjateks on trio originaalkoosseis - Teet Raik kitarril ning trompetil ja Ara Yaralyan kontrabassil.

Trio kokkusaamisest on kulunud juba pea 15 aastat! Kitarrist ja trompetimängija Teet Raik tegeleb lisaks pillimängule mitme bigbändiga, muusika kirjutamise ja seadmisega, noorte muusikute õpetamisega ning muusika salvestamisega. Ara Yaralyan kirjutab samuti muusikat, õpetab noori jazzmuusikuid ning ilmestab oma temperamentse mänguga mitmeid ansambleid, lüües kaasa ka rahvusvahelistes koosseisudes.