Kooliaasta pidulik avaaktus

Aastaring on täis saanud ning taas täitub meie vana ning väärikas mõisakool tarkust taga nõudvate lastega. See, mis eile oli nende jaoks tundmatu, saab järgnevate kuude jooksul uueks ja põnevaks teadmiseks. Kuid teadmisest on vähe, tuleb osata seda teadmist ka kasutada. Vaid tehes ja toimetades saame veenduda, et teadmiste omandamisest oli kasu.

Täna alustab esmakordselt oma kooliteed 20 õpihimulist väikest inimest, kelle suhtes on nii õpetajatel, kui lapsevanematel suured ootused ja lootused. Kuid olgem kannatlikud – haritus, kui oluline väärtus, ei pruugi avalduda kohe nüüd ja praegu. Ees on ootamas aastad, kuhu mahub nii komistusi, kui ka saavutusi.  Paraku mitte keegi meist ei ole saavutanud edu ja rahulolu pelgalt pilvede vaatlemisega.

Iga saavutus, iga tulemus eeldab pingutust ning tahet. Ja seda mitte ainult õpilaselt vaid ka õpetajalt, tema perelt ning lähedastelt. Olgem siis kannatlikud ning toetavad, olgem helded jagamaks kiitust ning häid sõnu. Kuid püüdkem ka mõista, et vahest on vaja ka nõudlikkust ning rangust.

Usun, et Vääna Mõisakooli õpilased on tähelepanelikud kuulama ja nägema seda, mida räägib ja näitab õpetaja. On julged küsima ja uurima, kui midagi jäi ebaselgeks, sest uudishimu ning õpitahe on meie laste suurimateks tugevusteks, aidates neid algaval kooliaastal ning ka edaspidi.

Head lapsevanemad – me täname teid, et usaldasite oma lapsed meie õpetajate hoole alla. Oleme veendunud, et tegite õige valiku. Meie kõigi ülesanne on luua meie lastele õppimiseks ja igakülgseks arenguks sobiv keskkond. Kui laps tajub vanemate ja õpetajate vahelist koostööd ja usaldust, siis on õppimine tulemuslik ja pakub rohkelt rõõmu.

Soovime tänada ka Harku vallavalitsus ning haridus- ja kultuuriosakonna juhti, Aivar Soed, kelleta meie kool ei oleks see, mis ta on!

Vaid koos, toetades teineteist, hoolides meie lastest ning tehes igakülgset koostööd – saavutame parimaid tulemusi. Aitäh Teile kõigile veel kord ning teguderohket alanud õppeaastat! Püüdkem siis koos tuua võimalikult palju rõõmu meie vanasse väärikasse Mõisakooli.