Külalised Illuka koolist

23. märtsil külastas meie kooli Illuka kooli koolipere, et ammutada teadmisi ning inspiratsiooni mõisateemaliste õppematerjalide väljatöötamiseks. Koolituspäeva juhtisid Kultuuriministeeriumist EMP mõisakoolide programmijuht Riin Alatalu ja Elle Lepik.

Lisaks tutvustasid meie õpetajad Vääna Mõisakoolis loodud erinevaid õppematerjale. Kunstiõpetaja Tiia Pällo tutvustas Mõisa joonistusvihikut ning tõi külalistele näiteid, kuidas mõisa arhitektuuri, imeliste mustrite ning kauni pargi looduse abil saab õpilasi panna nägema ja mõtlema sootuks sügavamalt, toetades kunstiõpetuses õpiväljundite saavutamist.

Klassiõpetaja Anne Änilane tõi aga toredaid ja inspireerivaid näiteid, kuidas mõisaga seotut saab edukalt nii eesti keele, kui ka matemaatikaga lõimida. Põnevaks näiteks oli gooti kirjaga seotud õppeülesanded, mille abil saab arendada õpilaste loovust ning ideede genereerimise võimekust.

Õpetaja Piret Meltsas tutvustas kaasahaarava ning digipõhiselt ülesehitatud "Pargitunni" materjali abil meie kooli mõisapargi võimalusi loodusõpetuse tundide mitmekesistamiseks ja lõimimiseks digiõppega ja samas heaks kasutamiseks õuesõppe tundide läbiviimiseks.

Samuti said külalised nautida muusikaõpetaja Katrin Järvleppa juhtimisel meie tublide laululaste laule ning ülevaate vahvatest mõisaga seotud tegemistest nagu Barokkpäev ja andekate projektõppe raames valmivast uurimusest "Mobiilne mosaiikmõistatus - Mõisa geomeetria".