Palju õnne - Vääna kool 161!

Täna, 27. jaanuaril sai Vääna kool 161. aastaseks!

Hommikul kooli saabudes õnnitles direktor uksel õpilasi ning seejärel tähistasime sünnipäeva kauni muusikaga. Täna on ka suure helilooja Wolfgang Amadeus Mozarti 260. sünniaastapäev ning sidusime kaks tähtsat päeva. Muusikaakadeemia üliõpilased esitasid klaveril Mozarti teoseid ning lastel oli võimalus neilt küsimusi küsida. Vastused said mitmed toredad küsimused nii muusikuks õppimise kui ka maailma heliloojate kohta. Meie lasteaia lapsed ja õpilased esitasid Mozarti kirjutatud laulu "Kellamäng".

Oli südamlik hommik ning hea võimalus mõelda sellele, kui rõõmsad võime olla oma kooli üle ning tänulikud inimestele, kes läbi aastate kooli on hoidnud!

Sünnipäevanädal algas aga esmaspäeval meediahommikuga, kus vaatasime Vääna mõisast valminud filme ning laste enda fotodest tehtud videoid. 5. klassi õpilased jagasid mälestusi oma koolist läbi ise valmistatud QR-koodide ja nutiseadmete.

Eriline ning emotsionaalne elamus oli kooli vilistlase ja laulja Siiri Sisaski külaskäik. Siiri musitseeris lastele ja lastega, rääkis enda koolielust Väänas ning teistest elulistest teemadest. Õpilased said Siirile esitada tema enda kirjutatud laule (sealhulgas koolilaul "Tänutäht"), millest ka laulja ise liigutatud oli.

Palju õnne, Vääna kool!