Põnevad sündmused III õppeveerandi lõpus

Käesoleva kooliaasta viimane veerand on alanud ning suvi aina läheneb. Kolmanda õppeveerandi lõpetasime meeleolukalt. 14.-16. aprillil tähistasime emakeelepäeva. Selle puhul vaatasime 1.-3. klassi näiteringi etendust „Kevade ootus" (juhendaja Leena Valend), laulsime ja kuulasime sõnalisi ettekandeid. Vahetundides said õpilased mängida emakeeleteemalist mängu ning vanemad õpilased lugesid noorematele raamatuid.

Samuti toimus uue sõna konkurss, mille käigus mõtlesid õpilased ja õpetajad välja palju põnevaid sõnu. Konkursi lõpus märgiti eraldi ära sõnad „sinilla", mis tähistab sinakas-lillakat värvi (autor Sonja, 3. klass) ning „lapi", mida võib kasutada siis, kui inimene laulab ja mängib pilli korraga (autor Elsa, 2. klass). Nt. õpetaja Katrini sulest sündis sõna „häppima" – hästi õppima.

Emakeelepäeva lõpetas lugemiskoerte külaskäik. Lugemiskoerad on eraldi koolitatud rahulikud koerad, kellele lapsed saavad ette lugeda. See aitab lapsi lugemise ja esinemisjulguse harjutamisel. Lugemiskoeri kasutatakse mitmetes riikides, sest on leitud, et loomadega suhtlemine vähendab stressi ja ärevust, tõstab enesekindlust ja pakub emotsionaalset tuge. Looma kaasamine aitab luua meeldiva ja mugava õhkkonna õppimiseks ning on paljudele lastele motivaatoriks.

Mõned lapsed said koertele ette lugeda ning ka teistel oli vahetunnis võimalik koertega tutvudada, mis tõi palju rõõmu ja elevust. Täname koerte omanikku Inga Silda!

Veerandi eelviimasel päeval käisime kogu kooliga kinos Artis vaatamas kaunist loodusfilmi „Aastaajad", kus räägiti looduse muutumisest nii aasta kui ka pikema ajaloo vältel. Filmis nägi palju loodust ja põnevaid metsloomi ning see oli hea täiendus tundides õpitule. Oli rõõm, et meie kooli õpilased oskasid kinos viisakalt käituda.

Reedel suundus terve koolipere õppekäigule Sagadisse, kus toimusid metsaga seotud haridusprogrammid. Päeva käigus käisime lumisel metsamatkal, mis viis läbi ka mere äärest ning kus tutvusime erinevate jälgede, puude ja taimedega. Samuti külastasime muuseumit ja looduskooli, kus oli näha palju põnevat ning lahendasime erinevaid praktilisi ülesandeid, nt. tuli ära tunda erinevate metsaga seotud taimede lõhna jne. Lõunasöögiks tegime giidide abiga jõe kaldale lõkkeplatsile tule ning küpsetasime viinereid, mida täiendas värske salat, õunad ja saiake.

Loodame, et vahvad ja arendavad käigud andsid lastele teadmisi ja mälestusi pikaks ajaks!