• Täname

 • Kalender

  jaanuar 2015
  E T K N R L P
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031 
 • Tulevad sündmused

  • Hetkel vaikus. Ootame.
 • Gallery Images

  Error

  Cannot connect to database server! - No such file or directory
 • Nädala menüü

  Teated

   Lp.Vanemad Alates 1. jaanuarist 2015  on lasteaia kohatasu 58,50 € kuus. Alus Harku Vallavolikogu 30.10.2014 määrus. “Koolieelse lasteasutuse muude kulude vanema poolt kaetava osa määr ja selle tasumise kord”. Ja Vabariigi Valitsuse 28.11.2013 määrus nr.166 “Töötasu alammäära kehtestamine”. ...
     ...
   Alanud on koolisärkide tellimine 2014-15 õppeaastaks. Särgi põhivärvideks on tumepunane ja tumeroheline, mis on võetud meie kooli kampsunite ja vestide mustritest. Võimalus on tellida ka pidulikeks tähtpäevadeks valget polosärki. Särgi rinnale, vasakule poole on tikitud kooli logo. Tüdrukutele alates 140cm sobib ka naiste XS (taljes lõige jne). Särgi hind 9,60 eurot. Uue logoga särgi näidised panen...

  KÜSIMUSTIK TAHVELARVUTITE KOHTA

  Lugupeetud lapsevanem

  Tänane haridusmaastik soosib õppetöös aina rohkem infotehnoloogilisi vahendeid. Kahjuks ei ole kõigil koolidel võrdsed võimalused õpilasi nende vahenditega varustada. Pöördume Teie poole ettepanekuga, et aitaksite soetada innovatiivseid õppevahendeid.
  Harku Vallavalitsus korraldaks ühtse hanke tahvelarvutite soetamiseks nii koolidele kui ka isiklikult õpilastele.
  Hanke eesmärk oleks saada võimalikult head seadmed võimalikult soodsa hinnaga. Eelnevalt sooviksime teada, kas ja kui paljud vanemad oleksid nõus sellist investeeringut tegema.

  Küsimustiku leiad: http://goo.gl/forms/1mOIwXzd4Y 

  ***********************************************

  OLULINE INFO 1. KLASSI ASTUVATE LASTE VANEMATELE!

  Valla haridus- ja kultuuriosakond koos haridusasutuste juhtidega on asunud planeerima 2015/2016 õppeaastal alustavate esimeste klasside komplekteerimist. Rohkem infot ning küsitluse leiab valla kodulehelt: https://www.harku.ee/1.-klassi-astumine

  ***********************************************

  Infokiri 19. september 2014

  Koolilõuna ja oode

  Meie koolis on koolilõuna kõigile õpilastele tasuta. Oodet sööme pikapäevarühmas kell 14 ning selle maksumus on 48 senti/päev. Klassijuhatajad annavad igal hommikul kööki informatsiooni, mitu last oodet sööb. Kuu lõpus saadab vallavalitsus lapsevanematele e-posti teel arved.

  Palume lastega rääkida, et nad teaksid, kas söövad oodet või mitte, vajadusel võib selle kirjutada päevikusse.

  Huviringid

  Alates 23. septembrist avame koolis tantsuringi (teisipäeviti kell 15.00 – 15.45). Algselt oli ring suunatud 3.-6. klassi õpilastele, kuid kuna huvilisi on olnud ka nooremate laste seas, palume anda kõikide klasside huvilistel osalemise soovist teada maarja.pruuli@vaanakool.edu.ee . Selle põhjal näeme huviliste arvu ja vanust ning saame komplekteerida grupi.

  Tantsuringis tegeleme erinevate füüsiliste võimete ja loomingulisuse arendamisega, lisaks erinevates stiilides tantsukavade õppimisega (suurem rõhk on hip-hop tantsul). Ringi tasu on u. 15 eurot kuus, täpne hind sõltub osalejate arvust.

  Et võtta vastu rohkem huvilisi, on muutunud suhtlusringi (1.-2.klass) ajad. Uued ajad on kolmapäeviti kell 12.15 – 13.00 (1A, 1C) ja kell 13.10 – 13.55 (1B, 1, 2A, 2).

  Klassijuhatajad on edastanud lapsevanematele ringide graafiku, peagi tuleb lõplik ajakava ka koduleheküljele. Infot meie kooli ringide kohta saab huvijuhilt (maarja.pruuli@vaanakool.edu.ee või +372 56 211 707).

   

  *************************************************************************

  Teisipäeval, 16. septembril toimub koolis spordi- ja liikumispäev.

  Päeva raames saavad kõik klassid proovida järgmisi alasid:

  • jalgpall
  • judo
  • breiktants
  • line-tants

  Hommikul toimuvad kõikidel klassidel kaks esimest koolitundi ning sportlikud ja tantsulised tegevused algavad alates 3. tunnist. Selga sportlikud riided, mida võib julgelt kanda ka esimestes tundides. Riietuse ja jalanõude puhul palume arvestada, et tegevused toimuvad nii siseruumides kui ka õues.

  Täpsem info klassijuhatajatelt või huvijuhilt (Maarja Pruuli, +372 56 211 707, maarja.pruuli@vaanakool.edu.ee).

  ****************************************************

  Muudatused Harku valla õpilastranspordis

  *****************************************************

  Vääna Mõisakooli ja SA uued logod
  Vääna Mõisakooli graafiline identiteet on pooleaastase kujunemise järel nüüd valmis.
  Pea pooleaastase töö käigus on aidanud õiget joont valida kooli hoolekogu, personal ja õpilaste esindus. Peame oluliseks, et sümboolikat on võimalik kasutada nii väikeses kui ka suures formaadis ning see oleks ka lasteaialastele arusaadav.
  Vääna mõisahoone on oma kahe torniga unikaalne ehitis ning graafiline identiteet kannabki just seda mõtet. Tornide vahel on hoone stiliseeritud kujutis, mis vihjab avatud raamatule. Kuus raamatulehte sümboliseerivad meie kuueklassilist kooli – põhiharidus tuleb õpilastel omandada teistes koolides. Samuti võib kujutise keskel näha avatud kätega inimest, sümboliseerides koostöövalmidust. Vääna Mõiskoolist on plaanis kujundada pärast mõisa renoveerimist tõeline haridus-ja kultuurikeskuseks – seega võib kujutise keskmine osa sümboliseerida ka avanevat eesriiet teatris või kontserdil.
  Logo värvide valikul lähtusime kooli lipu rohelisest toonist, mis omakorda seob meid mõisa edendajate Stackelbergide vapiga, mis on roheline, punase ja sinine. Kunstnik Maite Kotta on värvid kohandanud nii, et mistahes trükikojast tellides tulevad need ikka ühesugused.
  SA Vääna Mõisakool on huviringide korraldamiseks loonud huvikeskuse „Faehna“. Õppekava on valmis, praegu taotleme haridusministeeriumist koolitusluba. Graafilise identiteedi loomisel tehti huvikeskusele samuti oma sümboolika, mis järgib sama stiili: looklevad kaared ühendavad kahte torni.
  See õppeaasta on meie jaoks muudatuste aasta ja me oleme oma harjumuspärasest keskkonnast väljaspool. Lapsed saavad aga endiselt kanda varasema logoga koolivormi. Võtame koolivormi tegijatega pärast õppeaasta algust taas kontakti ja anname Teile teada, kui tekib võimalus uusi särke tellida.
  Uut kiibiga õpilaspilet trükitakse juba uue stiiliraamatu järgi.
  Kooli kodulehte me veel ei muuda, kuna Harku vallas on arutlusel üleminek koolide ühisele tarkvarale. Kindlasti näete lehel aga pilte imelistest tapeedi-, põrandakivi- ja parketimustritest, mis renoveerimise käigus on välja tulnud.

  vaana_moisakool_logo_RGB

   

   

   

  vaana_HK_logo_neg

   

   

   

   

   

  Lastevanemate koosolek
  toimub 19. augustil kell 18.00 Muraste koolimajas, Lee tee 9.

  *****************************************************
  Kooliaasta avaaktus
  kogu koolile toimub 1.septembril kell 12.00 Muraste koolimajas.

  ******************************************************

  Kooli lõpuaktuse piltide tellimine

  http://www.pildikompanii.ee/tellimine/uritused/?permalink=6ab00f3caa1bfb892da8be18469ab996

  ***************************************************************

  Õppeaasta lõpetamine

  Vääna Mõisakooli õppeaasta lõpuaktus toimub 4.juunil kell 13.00 Vääna mõisa tall-tõllakuuris.

  ***************************************************************

  Vääna Mõisakooli esindamas

  16. mail osalesid VI kl. õpilased  XIII MÕISAKOOLIDE  TEATRIFESTIVALIL  Ruila mõisas 2 looga -
  muusikalised pildid pantomiimiga ”Ludwig van Beethoveni salapärane seos Vääna mõisaga” (juhendaja õp. Katrin)  ning
  katkend eeposest Kalevipoeg (juhendaja õp. Helme);

  17-18. mail käis laste segarühm (II-III kl.) KOOLINOORTE  RAHVATANTSU  FESTIVALIL  Haapsalus, esinedes 2 tantsuga -
  ”Minu isamajakene”  ja   ”Tantsulugu”  (autor ja juhendaja õp. Anne).

  Vääna Mõisakool tänab osalejaid ja juhendajaid!

  ***************************************************************

  Meie kooli tublid ujujad

  3. mail toimusid Harku valla meistrivõistlused ujumises. Oma vanuseklassis võitis kaks kolmandat kohta Hanna Kruusoja, 50 m rinnuli ja 25 m liblikujumises. Kolmanda koha saavutas ka Johann Buschmann 50 m rinnuli ujumises.

  Tublid olid ka Aleksander Kruusoja 25 m rinnuli ujumises 5. koht ja Aet Valdi 50 m rinnuli ujumises 8. koht.

  ***************************************************************

  Koolitöö korraldus 28.04- 2.05

  Traditsiooniline üritus ÖÖBIMINE KOOLIS  toimub 29. aprillil. Päeval toimuvad õppetunnid ja kooli tagasi kogunevad õpilased kell 18.00. Õhtuseid üritusi aitab organiseerida kooli hoolekogu.

  Kolmapäeval, 30. aprillil on talgupäev.

  2. mail on õppetöö korraldatud teistmoodi. Sel päeval lapsed kooli ei tule, vaid täidavad kodus õpetaja poolt antud iseseisvat õppeülesannet.

  ****************************************************************’

  Fantaasiarikas veerandialgus

  Peale värskendavat kevadvaheaega oli meie lastel võimalus osa saada kahest väga huvitavast ja eriilmelisest üritusest. 24. ja 25. märtsil külastasime innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust Mektory ning 27. märtsil kuulasime ja vaatasime Silver Sepa fantaasiapillide kontserti. Mõlemad sündmused olid väga harivad ja vahvaks vahelduseks igapäevasele õppetööle. Mektorys saime proovida (lähi)tuleviku interaktiivset koolitundi, kogesime tänase päeva tehnikaimesid, meisterdasime ja töötlesime nii käsitsi kui masinatega. Fantaasiapillid aga arendasid kujutluvõimet nii tehnika- kui helidemaailmas. Lisaks huvitavale muusikale kinkis Silver Sepp meie koolile ka oma debüütplaadi „Mis asi see on?“.

  IMGP3041IMGP3061

  *****************************************************************************

  27.märtsil võtavad meie õpilased osa matemaatikavõistlusest “Känguru”.

  ******************************************************************************

  13.märtsil toimus evakuatsiooniõppus.

  Õnnestus hästi, lapsed olid tublid!

  20140313_085444_1
  20140313_085959
  ****************************************************************************

  Lauajalgpallurite tubli esinemine

  28.veebruaril osalesid meie  õpilased Harku valla koolide lauajalgpalli finaaletapil Tabasalu Ühisgümnaasiumis. Mängiti kahes alagrupis, 1.-4. kl ja 5.-6.kl. Kokku oli 2-liikmelisi võistkondi 27, meie koolist võistles 6 meeskonda. Esimeses alagrupis saavutasid Aksel ja Raimond II koha ning Kenneth ja Mattias III koha. Teisest alagrupist tõid Jaan Erik ja Alan koju III koha.

  Südikalt võistlesid ka meie teised meeskonnad.

  lauajalgpall

  ******************************************************************************

  Vastuvõtt 1. klassi 2014/2015.õa.

  Dokumentide vastuvõtmine 1.klassi astumiseks algab 01.märtsil 2014.a.

  Vanemal esitada järgmised dokumendid:

  1. kirjalik taotlus direktori nimele (vorm kodulehel, võimalus täita ka kohapeal);
  2. sisseastuja (lapse) isikut tõendava dokumendi (võimalusel sünnitunnistus) koopia;
  3. väljavõte tervisekaardist (võib esitada ka sügisel);
  4. foto õpilaspiletile formaadis 3 x4 cm
  5. koolieelse lasteasutuse õppekava täitnud sisseastuja puhul koolivalmiduskaart (võib esitada ka sügisel)

   

  Kooli vastuvõtmise kord on leitav kodulehel lingi „Dokumendid“ alt.

  1. klassis vajaminevate õppevahendite nimekirja leiad siit.

  Info õppejuhilt tel: 6749129

  imagesW5ZHDA13

  ************************************************************************************

  Lauajalgpalli võistlused

  17. veebruaril toimusid  koolisisesed lauajalgpalli võistlused. Nädal aega enne võistlust harjutati ja lihviti  vahetundidel oma lauajalgpalli oskusi. Lisaks  kooli lauale pandi üles veel kaks lauda. Võistluspäeva hommikuks oli registreerunud 24 mängijate paari. Võistlust viisid läbi Kaido ja Reimo Eesti Lauajalgpalli Liidust. Pärast kahetunniseid  tuliseid mänge selgusid võitjad. Parimad lauajalgpallurid olid Taavet ja Jaan Erik, neile järgnesid tüdrukute paarid Elisabeth ja Sandra ning Aet ja Meeri. Võitjaid autasustati medalite ning auhindadega.

  Meie tublimad mängijad osalevad Harku valla lauajalgpalli festivalil, mis toimub  veebruarikuu lõpus.

  Tänud kõikidele osalejatele!

  IMGP2709

  ******************************************************

  Tähistasime Vääna kooli 159. sünnipäeva

  Pühendasime oma kooli seekordse sünnipäeva Vääna mõisa ajalooliste sündmuste ja seoste tutvustamisele kunsti- ning muusikavallas.
  Rütmikaõpetaja Svea õpetas lastele menuetti ja kadrilli, õpetaja Anne juhendamisel esinesid rahvatantsijad. Muusikaõpetaja Katrin otsis Euroopa muusikavaramust Vääna mõisaga  sobivaid teoseid, millele lapsed löök- ja plaatpillidega rütmipartituure kaasa mängisid. Kunstiõpetaja Riina leidis igale klassile mõisa eluolust teema, mida vanade fotode põhjal erinevates tehnikates väljendati. Kaasa lõi ka direktor Airiin – tema juhendamisel voltis VI klass põnevat lugu parun Otto Magnus von Stackelbergi elust.
  Oleme uhked oma maja kultuuripärandi üle, hoolime sellest ja hoiame elavana!                                                                                       mõis14

  ********************************************************

  Algas mälumäng Nupula

  22. jaanuaril toimus koolisisese mälumängu I voor, kus osales neli 3-liikmelist võistkonda. Mälumängureid oli igast klassist kaks. Seoses läheneva kooli aastapäevaga olid küsimused   Vääna kooli ajaloost.

  Pärast pingsat mõttetegevust selgusid tulemused. Seekord kogus kõige rohkem punkte võistkond „Mustika muffinid“, kuhu kuulusid Anete, Anett- Marii ja Taavet. Tasavägiselt olid kannul võistkonnad „Star“ (Sandra, Eliise ja Martin), „Lilleaed“ (Steffi, Annabel ja Vahur) ning  “1+2“ (Sonja, Luisa ja Leigo).

  Aitäh kõikidele tublidele osalejatele!

  Õpetaja Riina Kink

  ************************************

  Õppetöö korraldus külma ilma korral

  Õppetööd ei toimu, kui klassiruumi õhutemperatuur on vähem kui 19ºC. Õppetunnid võib 1. – 6. klassis ära jätta, kui sõit kooli ja tagasi ei ole korraldatud ja tegelikult toimiv välisõhu temperatuur (tuule-külma indeks) on miinus 20ºC ja madalam (http://www.hm.ee/index.php?0512811 ).

  Kehalise kasvatuse tunde võib 1.-6. klassi õpilastele läbi viia õues, tegelikult toimival välisõhu temperatuuril kuni miinus 10ºC ja mõõduka tuule korral tuulekiirusel kuni 8 m/s
  (http://www.hm.ee/index.php?0512811 ).

  Hetkel toimiv tuule-külma indeks on leitav EMHI kodulehel http://www.emhi.ee/index.php?ide=21&v_kiht=6

  ************************************

  Kogunes Vääna Mõisakooli õpilaskogu

  15. jaanuaril pidas oma esimese koosoleku meie kooli õpilaskogu. Õpilaskogu  loodi eesmärgiga kaasata õpilasi aktiivsemalt koolielu tegemistesse.

  Koosoleku alguses valiti õpilaskogu president ja asepresident. Esimeseks tööülesandeks oli läbi vaadata ja teha ettepanekuid kooli kodukorda.

  Õpilaskogu saab kokku kaks korda kuus.

  Õpilaskogu president –  Mailis Palmiste

  asepresident  - Anett- Marii Siimann

  protokollija – Mattias Aasna

  liikmed –  Mirjam Kihulane

  Britta Bötker

  Catlyn Lepman

  Vahur Paist

  Marten Männa

  **************************************************

  II veerandi lõpetamine

  2. õppeveerand lõpeb 17. jaanuaril, mil õpilased saavad tunnistused. Koolipäevas muudatusi ei toimu.