Tunniplaan

        Stuudium

       Menüü

        Koolibuss

        Koolivorm

                                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

« Tagasi

Emakeelenädal

ESMASPÄEV – kõnekeelele ja eesti keele arengule suunatud päev.

Kogunemisel teeb 6. klass emakeelepäeva-teemalise esitluse. 

Suurtel vahetundidel paneme üles vahetunnikino, kus näitame teisi osasid keelekildudest. Kokku on 4 osa ja need on tõesti väga naljakad!

Lisaks toimub koomiksivõistlus – välja on prinditud üke kolmepildiline koomiks  Iga soovija saab võtta koomiksi, täita teksti, kirjutada juurde oma nime ja klassi ja panna stendile. Tekib näitus, mille hulgast õpetajad ja õpilased valivad välja oma lemmikkoomiksi(d).

 

TEISIPÄEV – kirjatehnikale ja kirjutamisele suunatud päev.

Kooli kõige kaunima(te) käekirja(de) valimise päev. Õpilased valivad ühe kauni eestikeelse luuletuse ja kirjutavad selle oma parima käekirjaga ümber. Õpetajate tuppa jõudnud tööd lähevad ka näitusele, kõige paremad saavad diplomi.

Lisategevusena on vahetundides saadaval (nt Ülle juures stendil) üks tekst, kus on teatud arv vigasid. Õpilaste ülesanne on otsida, mitu viga on tekstis. Vastuse kirjutavad paberile, oma nimi juurde, hiljem saab seda nt eesti keele tunnis kasutada aruteluna – kes leidis kõige täpsemini, mis vead olid jne. Ma mõtlen, et äkki võiks I ja II kooliastmel olla erineva raskusega tekstid – mida te arvate?

 

KOLMAPÄEV – Kõnekäänud.

Sarnaselt sõbrapäeval otsitavatele südamepooltele saab iga majja siseneja ühe kõnekäänu/vanasõna. Iga kõnekäändu on kaks kokku viia  kaks ühesugust kõnekäändu. Seejärel peavad paarilise leidnud õpilased/õpetajad arutlema, mida see kõnekäänd võiks tähendada. Need, kes leiavad paarilise ja mõtestavad kõnekäänu lahti, saavad teisel suurel vahetunnil üllatuse.

 

NELJAPÄEV – lugemisele pühendatud päev.

Iga klass + mõlemad lasteaiarühmad saavad sel päeval kuulda ühte ilusat/toredat lugu, mille loeb neile ette.... mitte nende oma õpetaja. 

 

REEDE – raamatud ja illustratsioonid.

Külla tuleb illustraator Piret Niinepuu

Samal päeval toimub ka laste lemmikillustratsioonide näitus. Iga laps, kes soovib, saab kaasa võtta raamatu oma lemmikillustratsiooniga, millest koostame näituse.