Erasmus+ 2023 - 2025

Erasmus+ õpirände projekt "Nüüdisaegsel õpikäsitlusel põhineva õuesõppe, mõtestatud õppimise ja talendipunkti rakendamine Vääna Mõisakoolis"


Projekti "Nüüdisaegsel õpikäsitlusel põhineva õuesõppe, mõtestatud õppimise ja talendipunkti rakendamine Vääna Mõisakoolis" on SMART põhimõttel kokku lepitud kolm fookuseesmärki:

  1. Aastaks 2025 on suurenenud õuesõppe maht 15%, uuenenud õuesõppe metoodikad ja tegevused, pakkudes lõimitud, mitmekülgset ja kaasahaaravat õuesõpet nii õpilastele kui õpetajatele.
  2. 2025 aastaks rakendatakse VMKs mõtestatud õppimise metoodikaid, millega õpilased on saavutanud eakohased oskused luua seoseid õpitava sisus ning rakendavad mõtestatud õppimist.
  3. Aastaks 2025 on andekad õpilased edukalt kaasatud erinevatesse õppevormidesse, mis toetavad ja võimendavad nende andekust. VMKs on loodud metoodilised ja tegevuslikud eeldused õpilase kasvuks.
     

Käesolev projekt keskendub läbivalt kolmele valdkonnale - õuesõpe, mõtestatud õpe ning akadeemiliselt võimekate õpe ehk teisisõnu talendikate õpe. Käesoleva projekti läbivate üldtulemusetena keskendume ennekõike konkreetsetele väljunditele järgnevalt:

  1. kõigis kolmes valdkonnas on välja töötatud ja kasutusse võetud uudsed nüüdisaegsel õpikäsitlusel tuginevad metoodikad, tegevused ning praktilised lahendused viisil, mis on kaasahaaravad ning motiveerivad nii õpetajatele, õpilastele kui ka nende vanematele;
  2. kõigis kolmes valdkonnas on kasutusse võetud virtuaalne kui praktiline õpivaramu ehk õpikohver, mida on võimalik kasutada ka teistel eesti keelt kõnelevatel haridusasutustel;
  3. uuendatud ja rakendatud on iga valdkondliku eesmärgi tulemuslikkuse hindamise ja jätkusuutlikkuse tagamise praktilised ning toimivad lahendused.
     

Projekti jooksul toimuvad eesmärkide saavutamiseks omavahel põimitud, loogiliselt struktureeritud, sisuliselt läbimõeldud ja rakendatud õpiränded 30 teadmiste ja oskuste ammutajatele, kellest 9 on õpilased. Õpirännete läbiviimisel arvestatakse läbivalt vähemate võimalustega osalejate kaasamisega ning Erasmuse programmi kvaliteedistandardite printsiipide täitmisega. Ühtekokku toimub õuesõppe valdkonnas kaks töövarjutuse õpirännet (kummalgi 3 osalejat), mõtestatud õppimise teemal üks koolituse õpiränne (3 osalejat) ja üks töövarjutamise õpiränne (3 osalejat) ning akadeemiliselt võimekamate ehk talendikate õppes toimub üks koolituse (3 osalejat), üks töövarjutuse (3 osalejat) ning üks õpilaste rühmaviisiline õpiränne (9 õpilast, 3 saatjat).


„Projekti on rahastanud Euroopa Liit. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ega pruugi kajastada Euroopa Liidu või Haridus- ja Noorteameti seisukohti ja arvamusi. Euroopa Liit ega toetuse andja nende eest ei vastuta.“

Avaldatud 01.05.2025. Viimati muudetud 01.05.2025.